top of page

Конкурс паперових костюмів

19 лютого наша школа взяла участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі сценічних та карнавальних паперових костюмів "Стильний папір".

Цьому передувала важка і клопітка робота. Хочеться подякувати усім, хто прийняв у цьому участь, а особливо Новосад Ларисі, яка змогла організувати все це і зробити проєкт реальним.







За мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» та на образах зі слов’янської міфології було створено проєкт. Його мета – необхідність збереження гармонії між людиною і природою.

Цього року відзначається 150 років з дня народження Лесі Українки. Найвищим мистецьким здобутком її є «Лісова пісня». За змістом цей твір – своєрідний гімн вільній людині, єднанню людини і природи.

На сцені створюється атмосфера життя справжнього лісу. Чути його голос – співають птахи, шелестить листя дерев, віє вітерець, - і вмить простір перетворюється на вируючу лісову галявину. Ми стаємо свідками весняного розквіту природи та зародження почуттів лісової істоти Мавки і парубка Лукаша. Тут відбуваються незвичайні перетворення, поряд з людьми діють істоти, створені людською уявою. Все це допомагає включити фантазію глядачів, тому що немає перед їхніми очима темних лісових хащ.

Мавка – Душа Лісу і його Берегиня. Для створення її костюма надихались красою природи. Це давня містична істота, вона може бути різною, як сама природа. Мавка - день і ніч, квітучі поля і зелений ліс, вогонь і вода. У сукні передано різні образи Мавки через поєднання квіткових елементів.

Лукаш – сільський парубок, грає на сопілці. Його спів пробуджує від сну Мавку. Його костюм вибрано у спокійних тонах.

Після перегляду цього проєкту утверджується віра, що світ урятує краса, яка виявляється у високій, світлій духовності людини, у її гармонії з природою, у жертовній любові й здатності прощати. Така краса очищає й відроджує людину і світ.






























Kommentare


bottom of page